Paweł i Krystyna
Paweł Lubicz jest chirurgiem i posiada własną klinikę Elmed. Jego żona Krystyna pracuje na Uniwersytecie Warszawskim i na co dzień zajmuje się najmłodszym synem Pawłem juniorem. Oboje doczekali się także wnuczki Zosi, którą jest córka Agnieszki.
Ich rodzina jest typowa inteligencką rodziną. Krystyna z wykształcenia slawistka, prowadzi zajęcia na uczelni i zajmuje się tłumaczeniami. Paweł poważny człowiek i lekarz także dobrze wykształcony, jest na co dzień racjonalistą i w sposób surowy podchodzi do wychowania dzieci. Oboje nie przechodzili w swoim życiu większych kryzysów, jedynie poważnym problemem była choroba Krystyny. Chorowała na raka i na dodatek była w ciąży. Rodziło to poważny dylemat czy urodzić dziecko ponieważ ciąża była zagrożeniem dla jej życia. Jak widać akcja serialu dotyczy także problemów społecznych.
Obydwie starsze córki Krystyny i Pawła są dobrze wykształcone. Aleksandra jeszcze studiuje a Agnieszka pracuje jako dziennikarka. Ma prawie trzyletnią córkę i ciągle szuka miłości swego życia. Ojcem Zosi jest gangster i szef Mafii Miron, z którym Agnieszka była nie wiedząc o jego powiązaniach.
Oli także los nie oszczędził, ma za sobą nieudany związek z Adamem, który zmarł z powodu przedawkowania narkotyków. Planowali nawet ślub, ale chłopakowi nie udało się wyjść z nałogu.
Paweł zanim założył własną klinikę pracował w szpitalu, nawet dostał propozycję zostania ordynatorem ale zrezygnował z niej. W klinice zatrudnił także żonę swego brata Grażynę. Mimo iż większość pojawiających się w serialu osób związanych jest raczej z rodzina Lubiczów poznajemy brata Krystyny, Leszka Jakubowskiego. Niestety krewny Krysi nie daje się poznać z najlepszej strony, to recydywista, który domaga się od siostry swojej części spadku po rodzicach. Ostatecznie dochodzi do pojednania.